S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro istorija glaudžiai susijusi su Kauno sporto halės ir stadiono istorija. 1921 metais Kauno miesto savivaldybė išnuomavo Lietuvos fizinio lavinimo sąjungai (LFLS) žemės sklypą (apie 3,5 ha), kuriame buvo įrengta futbolo aikštė ir bėgimo takai. 1924–1925 m. LFLS pirmininko Stepono Dariaus iniciatyva įrengtas pirmasis sporto stadionas Lietuvoje. 1934 m. Švietimo ministerija stadioną rekonstravo ir prie jo pastatė Kūno kultūros rūmus (dabartinė Kūno Kultūros Akademija). 1935 metų kovo pabaigoje Kauno savivaldybė perdavė Kūno kultūros rūmams apie 5 ha sklypą tarp Sporto gatvės ir Perkūno alėjos. Jame jau buvo pastatyti KKR, o dalį sklypo užėmė LFLS aikštė. Jau balandžio pabaigoje pradėtas statyti Valstybinis stadionas.

Kitų metų vasarą jis pakvietė sportininkus išbandyti jėgas. Pirmąsias rungtynes didžiojoje aikštėje birželio 30 dieną žaidė Lietuvos ir Estijos futbolo rinktinės. Rezultatu 2:0 laimėjo Lietuva.

Senasis mūsų stadionas buvo išimtis Europoje. Jo bėgimo takas – 500 metrų. O futbolo aikštės ilgis beveik 120 metrų.

Prieš karą vienas didžiausių renginių stadione buvo pirmoji Tautinė olimpiada, įvykusi 1938 metų liepos mėnesį. Atidarymo iškilmėse dalyvavo 10 tūkstančių žmonių, susirinko 2 tūkstančiai sportininkų iš viso pasaulio.

1939 metais stadiono teritorijoje per nepilną pusmetį, Europos vyrų krepšinio pirmenybėms surengti, buvo pastatyta Kauno sporto halė. Tai buvo vienintelis toks statinys Europoje – taip aukštai jį įvertino Tarptautinės krepšinio federacijos generalinis sekretorius Viljamas Džonsas, atvykęs į Kauną 1939 m. gegužės 17 d. Naujai pastatytoje sporto halėje Lietuvos krepšininkai antrą kartą tapo Europos čempionais. Po halės skliautais tūkstančių žiūrovų akivaizdoje savo meistriškumą demonstravo boksininkai, rankininkai, tinklininkai, stalo tenisininkai, lengvosios atletikos, mažojo futbolo ir kitų sporto šakų meistrai.

1962 metais halė rekonstruota: pastatytos gelžbetoninės tribūnos, pagerinta sienų šiluminė izoliacija, uždėtas apšiltintas denginys, įrengta apšildymo sistema.

1962 m. buvo įkurtas Kauno sporto kombinatas. Jam buvo perduoti stadionas su pagrindine ir pagalbine futbolo aikštėmis, sporto halė, teniso ir krepšinio aikštynai.

1969 metų rudenį prasidėjo stadiono rekonstrukcijos darbai. Bėgo metai, keitėsi užbaigimo terminai. Iškilo daug sunkumų, objektyvių ir subjektyvių priežasčių. Tik 1979 metais rugpjūčio mėnesį vietoj nedidelių medinių tribūnų iškilo gelžbetoninės, puslankiu juosiančios žaliąją veją tribūnos. Dviejuose aukštuose – 12 tūkstančių sėdimų vietų. Stadiono takai buvo sutrumpinti nuo 500 m iki standartinio ilgio. Tais metais stadione vyko 22-ojo brolių Znamenskių memorialo varžybos.

1987 m. įmonė įregistruota kaip  „Respublikinis sporto kombinatas“, 1990 m. – „Ąžuolyno sporto kompleksas“. Šis sporto kompleksas 1993 metais reorganizuotas į VšĮ „S. Dariaus ir S. Girėno sporto centras“. Būtent viso sportinio ir kultūrinio gyvenimo centras: jame vyko Pasaulio lietuvių žaidynės, Pasaulio lietuvių dainų ir šokių šventė, Baltijos jūros šalių sporto žaidynės, Europos lengvosios atletikos pirmenybės, Pabaltijo lengvosios atletikos varžybos, buvo sutiktas ir laimino Tautą Šventasis Tėvas Jonas Paulius II; halėje vyko Europos ir Pasaulio atrankinės rankinio rungtynės, Europos jaunimo krepšinio čempionatas. Kiekvienais metais vyksta LKL/BBL ir  Eurolygos vyrų krepšinio rungtynės, studentų lyga, krepšinio žvaigždžių dienos, gatvės krepšinio turnyrai „3×3“, tradiciniai tarptautiniai sportinių šokių konkursai „Gintarinė pora“, „Rudens taurė“, kaimo kapelų šventės „Grok, Jurgeli!“, cirko vaidinimai, koncertai ir eilė kitų renginių.

1998 metais stadione atlikta bėgimo takų, sektorių rekonstrukcija, paklota nauja moderniausia danga, įsigyta matavimo aparatūra bei prietaisai, sumontuotos ir perdažytos tribūnos. Pagal UEFA reikalavimus stadione sudėtos plastikinės kėdės (9180 vietų). Stadionas tapo vienu iš geriausių Europoje.

2005 metais stadione vyko 18-asis Europos jaunimo  lengvosios atletikos čempionatas. Jam ruošiantis buvo atnaujinta stadiono įranga, pastatyta nauja vaizdo švieslentė, įrengtos apšilimo ir metikų treniruočių aikštės. 2009 m. liepos mėnesį stadione vyko lengvosios atletikos varžybos „Kaunas 2009“. Tai buvo svarbiausias sporto įvykis Lietuvoje ir vyko Lietuvos tūkstantmečio minėjimo kontekste.

2007 m. S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro statinių kompleksas įrašytas į Kultūros vertybių registrą ir yra valstybės saugomas objektas.